Шампионът от Пекин 2008 САЩ се класира за полуфиналите на волейболния турнир при мъжете на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Американците надиграха с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:20) световния шампион Полша за 81 минути в зала "Мараканазиньо".

Ръсел Арън реализира 12 точки за победителите, а неговите съотборници Тайлър Сандър и Матю Андерсън добавиха по още девет точки. Бартош Курек беше най-резултатен за "дружина полска" с десет точки. Михал Кубяк добави още девет точки за световните шампиони.
На полуфиналите САЩ ще се изправи срещу победителя от срещата между Италия и Иран.

По-рано днес действащият олимпийски шампион Русия стана първият отбор, който си осигури класиране за полуфиналите в мъжкия волейболен турнир. Руснаците се наложиха с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) над Канада в четвъртфинален мач, продължил едва 69 минути.
На полуфиналите в Рио отборът Русия ще играе с победителя от срещата между Бразилия и Аржентина.