Женският ни национален отбор по волейбол победи Азербайджан с категоричното 3:0 гейма в четвъртия мач на българките от турнира за Купа „Гейдар Алиев” в Баку.

След поражението срещу Турция момичетата на Драган Нешич се мобилизираха доста бързо, за да вземат срещата след 25:22, 28:26, 25:22. Домакините от Азербайджан се опитаха да се противопоставят максимално на нашите националки, но в крайна сметка българките се поздравиха с категоричния успех.

В първите си два мача волейболистките ни записаха две победи също с по 3:0 гейма – съответно над Израел и Гърция.

В следващата си среща нашите ще се изправят срещу Украйна.

Националките се връщат у нас на 26-ти август и ще имат два почивни дни, преди отново да заминат – на 1 септември за квалификациите за Гран При с Германия, Русия и Полша.

Европейското първенство е в Белгия, а мачовете си от груповата фаза България ще играе в град Хаселт на 20, 21 и 23 септември с Испания, Чехия и Полша.