Българският волейболен национал Александър Николов изигра много силен мач при победата на шампиона Кучине Лубе Чивитанова с 3:2 (17:25, 20:25, 25:22, 32:30, 15:13) над домакина Тренто в изтеглен мач от петия кръг на италианското първенство.

18-годишният Николов, който е юноша на Левски,  беше най-резултатен за успеха на тима си с 19 точки, включително три в края на решаващия тайбрек, пише telegraph.bg.

Волейболистите на Тренто с Матей Казийски в състава си изпуснаха четири мачбола в драматичния четвърти гейм, а в тайбрека гостите нанесоха своя удар със серия от четири поредни точки, с която дръпнаха с 13:10 и до края не допуснаха обрат.

38-годишният Казийски завърши мача с 12 точки, а най-добър за домакините беше италианският национал Даниеле Лавия с 32.

С победата Чивитанова събра 9 точки и се изравни с лидерите Перуджа и Чистерна. Тренто е четвърти с 5 точки, но има само една победа в четири мача от началото на сезона.