Националите Матей Казийски и Теодор Салпаров взеха първа победа в 1/4-финалните плейофи в руската волейболна Суперлига. С екипа на Динамо те се наложиха трудно като домакини в Москва над Локомотив (Екатерининбург) с 3:2 гейма (22:25, 25:15, 25:17, 17:25, 15:12).

За гостите не игра най-добрият им играч – канадецът Терънс Мартин, който има контузия на глезена. Начело на тима на Динамо отново бе националният селекционер на Сборная Владимир Алекно, а помощник бе Радостин Стойчев.

Матей и Теодор буха титуляри за тима си, който има проблеми с много контузени играчи. Следващата среща е утре, в 1/4-финалния плейоф в Русия се играе до 3 победи от 5 срещи

В друга среща с българско участие в 1/4-финалите в Суперлигата Газпром (Сургутский район) с Пламен Константинов (Гибона) загуби от носителя на купа ЦЕВ тази година Факил (Новий Уренгой) с 0:3 гейма (22:25, 24:26, 21:25) в собствената си зала. За 72 минути игра капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов отбеляза 12 точки и бе най-резултатен за Газпром. Единственият италианец в Русия не взе участие в мача за Факел, а най-точконосещ бе Роман Яковлев с 14-сет.