Александър Николов и иранският тим Фулад (Сирджан) останаха на една крачка от върха в Шампионската лига на Азия, след като загубиха финала срещу индонезийския Джакарта Бхаянгкара Пресиси.

Избрано от VGong

Александър Николов класира Лубе за 1/2-финалите в италианското първенство

Срещата, играна в Понтианак (Индонезия), завърши с поражение за тима на българския национал с 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 23:25), което донесе на Фулад сребърните медали.

Николов започна колебливо финала и в първия гейм се отчете само с една точка, но постепенно влезе в ритъм и приключи мача с общо 12. Той добави и три аса, но общата му успеваемост в атака остана 28%.

За Фулад най-резултатни бяха Амирхосейн Туктех и Хосейн Пория с по 13 точки, а Али Хаджипур добави още 11.

Голямата разлика дойде от представянето на Намери Кейта, който изигра феноменален финал за победителите и завърши с 38 точки, включително шест аса и блок. Той беше избран и за най-полезен играч на финала. Словенецът Рок Мажич също допринесе за успеха с 16 точки.

подкрепя българския спорт