Защитаващият титлата си отбор на Бразилия победи европейския шампион Русия с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) гейма в дербито от група "А" на турнира по волейбол за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Така "селесао" спечели групата, след като постигна пет поредни успеха и дори не загуби гейм.

За Бразилия Шейла Кастро отбеляза 18 точки. Топреализатор в двубоя е рускинята Наталия Гончарова-Обмочаева, която завърши с 19 точки. На четвъртфиналите южноамериканките ще срещнат Китай, а за съперник на Русия ще бъде Сърбия. Останалите две четвъртфинални двойки са Република Корея - Холандия и Япония - САЩ.

Бронзовият медалист от Лондон 2012 Япония победи Аржентина с 3:0 (25:23, 15:16, 26:24) гейма и завърши на четвърто място с 6 точки. Японките имаха трудности само в третия гейм. Те водеха с 23:18, но съперничките им изравниха 24:24. Харуйо Шимамура донесе победата на азиатките.

Юки Иши беше най-резултатна за Япония с 18 точки. За Аржентина се отличи Лусия Фреско с 16 точки.