Световният шампион САЩ си гарантира първото място в група "В" на олимпийския волейболен турнир, след като постигна четвърта победа от 4 мача. Американките се наложиха с 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:20) над Италия и по този начин остават с пълен актив от 12 точки.

В първите два гейма американките имаха комфортен аванс от по 3-4 точки още от първите разгравания и безпроблемно поведоха с 2:0. В края на втория гейм Италия, за която това бе четвърто поражение, показа признаци на съживяване и в третия гейм "Скуадрата" имаше пълно превъзходство, като авансът и достигаше на моменти 6 точки. В края американките натиснаха, но успяха да загубят само с минимална разлика от 2 точки.

В четвъртия гейм двата отбора се движеха един до друг до 20-ата точка, но след това по-големият опит на американките си каза думата и те спечелиха с 3:1 гейма. Фолуке Акинрадеу отбеляза 13 точки за САЩ, докато за Италия със 17 приключи Паола Огечи.

Женският национален отбор на Сърбия по волейбол постигна трета победа на олимпийските игри в Рио, след като се наложи над Китай с 3:0 (25:19, 25:19, 25:22). По този начин сръбкините събраха 9 точки и излязоха на второ място във временното класиране след лидера САЩ.

Европейките не срещнаха никакви проблеми в първите два гейма и ги спечели на по 19 точки, докато в третия двата отбора вървяха наравно до второто техническо прекъсване, но след това западните ни съседки направиха разлика от 2-3 точки, която удържаха до края. С 18 точки за Сърбия завърши Бранкица Михайлович, докато 17 прибави Тияна Бошкович. За Китай 11 точки отбеляза Тин Чжу.

В група "А" Аржентина запази шансове за класиране за четвъртфиналите, след като победи Камерун с 3:2 (19:25, 25:19, 26:28, 25:21, 15:13). Африканките на два пъти повеждаха с по един гейм, но Аржентина изравняваше след 25:19 и 25:21 във втората и четвъртата част.

В решителния пети гейм Камерун изпусна аванс от 4 точки при 11:7 и остава без победа. За Аржентина с 21 точки завърши Емилче Соса, докато за Камерун толкова отбеляза Крител Чуджанг Нана. /БТА