Домакинът и олимпийски шампион Бразилия постигна четвъртата си поредна победа на женския турнир по волейбол в Рио де Жанейро.

В среща от група "А" "селесао" очаквано победи срещу Република Корея с 3:0 (25:17, 25:13, 27:25). Бразилките се класират за втората фаза на надпреварата, като до момента имат пълен актив от 12 точки. Наталия Перейра беше най-резултатна за Бразилия с 12 точки в срещата, която продължи точно 78 минути.

Нейните съотобрнички Фернанда Родригес и Шейла Кастро добавиха по осем точки. За корейския състав Джън Хио Йън и Йън Ким се отличиха с по седем точки. Република Корея остава на трета позиция в класирането с шест точки. Русия също постигна четвърта поредна победа и има актив от 12 точки.

Рускините заемат втора позиция в групата и също си осигуриха участие на четвъртфиналите в турнира. Руският отбор надигра с 3:0 (25:14, 30:28, 25:18) състава на Япония. Наталия Гончарова беше най-резултатна за Русия с 19 точки, а Саори Сакода реализира десет точки за японките. Срещата продължи само 77 минути. Япония има три точки на четвъртото място в класирането в група "А".