Кей Нишикори се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставеният под номер 8 японец победи с 6:3, 6:0, 7:6 (5) срещу представителя на домакините Жереми Шарди.

Цвети на прага на сензация, но загуби от Свитолина

Нишикори, който игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" през 2015 година, спечели 12 поредни гейма - от 3:3 в първата част до 3:0 в третата. Тогава японският тенисист поиска техническо прекъсване заради проблеми в областта на гръдния кош.

Веднага след това Шарди постигна два пробива и третият сет беше решен след тайбрек, завършил 7:5 в полза на Кей Нишикори.

Следващият съперник на японеца е Чън Хьон (Южна Корея).

В друга среща от турнира номер 13 Томаш Бердих (Чехия) изненадващо отпадна след поражение в три сета с 5:7, 4:6, 4:6 срещу Карен Качанов. Непоставеният 21-годишен руснак достигна за първи път в кариерата си до трети кръг на турнир от "Големия шлем".

Качанов направи 12 аса срещу опитния си противник, а в следващия кръг ще се изправи срещу номер 21 в схемата Джон Иснър. Американецът отстрани Паоло Лоренци (Италия) с резултат 6:3, 7:6 (3), 7:6 (2).

Хуан Мартин дел Потро също ще участва в третия кръг на "Ролан Гарос", след като неговият опонент Николас Алмагро се отказа заради контузия в коляното на левия крак. Испанецът прекрати участието си в двубоя срещу аржентинеца в третата част при резултат 1:1 гейма. Преди това двамата тенисисти си бяха разменили по един сет.

Поставеният под номер 29 Дел Потро, шампион от Откритото първенство на САЩ през 2009 година, спечели първата част с 6:3, въпреки че също изпитваше физически проблеми.

Вторият сет завърши при резултат 6:3, но в полза на Алмагро, а малко след това испанецът разбра, че не може да продължи участието си в срещата.

Номер 7 в схемата Марин Чилич също продължава в третия кръг в Париж, след като победи с 6:3, 6:2, 6:2 срещу Константин Кравчук.

Хърватинът постигна 11 аса и проби на нула в последния гейм в мача си срещу руския дебютант.

В следващия кръг Чилич ще се изправи срещу испанеца Фелисиано Лопес, победил трудно поставения под номер 30 свой сънародник Давид Ферер със 7:5, 3:6, 7:5, 4:6, 6:4.

Швейцарецът Стан Вавринка записа победа над Александър Долгополов от Украйна с 6:4, 7:6, 7:5, в мач продължил 2 часа и 34 минути. В следващия кръг шампионът от 2015 година ще срещне италианеца Фабио Фонини./БТА