Шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова преодоля трудно втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 8 в схемата рускиня победи в три сета със 7:6 (5), 5:7, 6:3 срещу 20-годишната французойка Осеан Доден, заемаща 56-о място в световната ранглиста.

В първия сет имаше общо осем пробива, но опитната Кузнецова спечели трудно след тайбрек със 7:5.

Представителката на домакините, подкрепяна от феновете в Париж, изравни резултата в двубоя, като спечели подаването на руската тенисистка в 11-ия гейм на втората част за 6:5 и след това затвърди по-силната си игра на собствен сервис.

В третия решителен сет на срещата Светлана Кузнецова направи три пробива срещу два за Доден и се поздрави с трудния успех за близо два часа и половина на корта.

Следващата съперничка на Кузнецова ще бъде 32-ата в схемата на турнира Чжан Шуай (Китай), която победи срещу Александра Саснович от Беларус с 6:2, 4:6, 6:3./БТА