Григор Димитров не е фурия, а ураган! Българинът помете с 6:1, 6:1 испанеца Пабло Кареньо Буста в последния си мач от групата на заключителния за сезона турнир в Лондон.

Така Гришо добави нови 191 000 долара от победата си, както и нови 200 точки в актива си. Ако бие и Джак Сок на полуфинала от 22 ч в събота, нашият ще стане трети в класацията за 2017 година. Сега на практика е четвърти, въпреки че ранглистата ще излезе официално в понеделник.

От началото на турнира Димитров е набрал нови 600 точки в актива си, като е спечелил общо 573 000 долара от трите си победи в групата.

Иначе този мач срещу Буста нямаше значение за класирането, тъй като Гришо си бе осигурил полуфинала, а резервата Буста бе аут.

Гофен излезе втори от тази група и ще срещне Федерер от 16 ч в събота.

Иначе мачът Димитров – Буста нямаше особена история. От самото му начало до края на корта в „O2 Arena” имаше само един тенисист и това бе българинът.

Той мина експресно през испанеца в първия сет, прегази го и го взе за 23 минути с 6:1.

Нещата почти не се промениха и във втория сет. Отново тотално превъзходство на Григор. Буста опита да събере сили и поне да не се излага, но просто бе смазан от българската машина в два сета – 6:1, 6:1.

Следихме мача на живо в Gong.bg:

ВТОРИ СЕТ - 6:1

6:1: Гейм, сет и мач точно за час в полза на Григор! Браво!

5:1: Хайде, Гришо е само на гейм от завършването на мача.

4:1: Кареньо Буста все пак се пребори за един гейм и намали на 4:1 в полза на българина.

4:0: Перфектната акция на Димитров продължава, гейм след гейм в негова полза.

3:0 и нов пробив за Григор: Каквото и да пробва Буста, среща стената Димитров, а резултатът набъбва в полза на българина и във втория сет.

Медицинска пауза: Кареньо Буста лежи и му оказват медицинска помощ. Проблеми за испанеца. Все пак той се изправя и ще продължи мача.

2:0: Нищо ново под слънцето, Гришо продължава да мачка.

1:0 и пробив за Григор: И вторият сет започва като първия, с пробив в полза на Григор, само че малко по-трудно.

ПЪРВИ СЕТ - 6:1

6:1 - Експресът Гришо прегази Буста в първия сет за 23 минути.

5:1: Испанецът се разписа в сета, взе своя сервис най-сетне.

5:0: Наказателната акция на Григор продължава, само на гейм е от спечелването на първия сет.

4:0 - нов пробив: Малко повече съпротива от Буста, но накрая испанецът отново капитулира пред Григор.

3:0: Фурия! Този път поне Буста отбеляза първата си точка, но Григор играе фантастично.

2:0 - пробив: Отново на нула, но този път пробив, Гришо мачка.

1:0 за Григор: Бързо, експедитивно и ефикасно - първи гейм на нула за Гришо.

Григор: С българските флагове над мен това е прекрасно усещане