Световният номер едно Анди Мъри показа, че се намира в страхотна форма, размазвайки още един съперник в Дубай. Той отнесе за малко повече от час испанеца Гийермо Гарсия-Лопес и е на четвъртфинал в турнира.

Британецът даде само два гейма на съперника си. Той го разби с 6:2, 6:0 и в нито един момент от мача не остави съмнение кой ще е крайният победител и кой е по-добрият тенисист на корта.

На практика, в този мач интрига имаше само в първите два гейма. Във втория от тях Гарсия-Лопес изпусна точка за пробив и от тогава до края на мача беше просто бледа сянка на корта и падна набързо.

Така той ще се изправи на четвъртфиналите срещу непоставения германец Филип Колшрайбер, който елиминира руснака Даниил Медведев.