Поставеният под номер 1 в основната схема на турнира в Дубай Анди Мъри започна силно участието си, след като спечели с 6:4, 6:1 срещу Малек Джазири за 80 минути.

Мачът започна изненадващо, след като тунизиецът направи ранен пробив и поведе с 2:1. Джазири се възползва още от първата възможност за пробив, която се откри пред един от двамата.

51-ият в света обаче не успя да затвърди пробива и Анди Мъри веднага успя да изравни резултата – 2:2, след като реализира втората възможност, която се откри пред него.

Решаващият втори пробив в сета за шотландеца дойде в десетия гейм, когато Мъри реализира още първия сетбол.

Във втория сет Анди Мъри бе още по-безкомпромисен и направи два пробива, които му гарантираха победа с 6:1.

На осминафиналите съперник на Анди Мъри ще бъде испанецът Гийермо Гарсия-Лопес.