Хърватинът Борна Чорич спечели титлата на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1,98 милиона евро.

21-годишният Чорич победи на финала деветкратния шампион и поставен под номер 1 Роджър Федерер (Швейцария) със 7:6(6), 3:6, 6:2 за 2:06 часа.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека Федерер пропиля аванс от 6:4 и загуби с 6:8.

Швейцарецът взе подаването на съперника си в осмия гейм на втората част и изравни резултата.

В решителната трета част след 2:2 Чорич направи два пробива и след серия от четири поредни гейма затвори мача.

За Борна Чорич това е втора титла в кариерата след Маракеш през 2017 година и първа на тревни кортове. Любопитното е, че преди този турнир той имаше едва две победи на трева на турнири от АТП.

Освен че загуби титлата Федерер ще отстъпи първото място в световната ранглиста, на което в понеделник ще се завърне Рафаел Надал (Испания). /БТА