Бившият номер 1 Новак Джокович продължи доброто си представяне в Монте Карло, класирайки се за третия кръг.

Джокович, който е номер 9 в схемата, постигна трудна победа срещу намиращия се във форма Борна Чорич (Хърватия) със 7:6 (2), 7:5 за 2:16 часа.

Сърбинът водеше с 5:4 и 40:0 във втория сет, но допусна пробив. Още в следващия гейм той взе подаването на съперника си и при свой сервис приключи мача.

През юли миналата година Джокович получи контузия на лакътя на четвъртфиналите на "Уимбълдън" и беше извън корта около шест месеца. Той се върна през януари за Откритото първенство на Австралия, но отпадна в четвъртия кръг. През февруари сърбинът претърпя операция на лакътя.

Следващият съперник на Джокович е номер 5 в схемата и един от най-добрите тенисисти на клей Доминик Тийм (Австрия).

В други срещи от втория кръг Кей Нишикори (Япония) победи руснака Даниил Медведев със 7:5, 6:2, а Карен Хачанов (Русия) елиминира Жил Симон (Франция) с 6:2, 6:2.

В изцяло испански сблъсък номер 11 Роберто Баутиста спечели срещу Фелисиано Лопес с 6:3, 7:6(5).

Германецът Ян-Ленард Щруф победи номер 13 Фабио Фонини (Италия) с 6:4, 6:2.

Французинът Ришар Гаске също продължава напред след успех срещу десетия поставен Диего Шварцман (Аржентина) с 6:2, 6:1 за 71 минути.