Отборът на България загуби на двойки от Молдова, но това не се оказа фатално за крайният успех в сблъсъка. Тандемът мужду Григор Димитров и Александър Лазаров отстъпи на Раду Албот и Александър Козбинов с 4:6, 6:7 (4) и така България не успя да запише чиста победа.

Все пак нашите мочета спечелиха на сингъл и записват втори успех с 2-1 победи, след като в първия ден надиграха със същия резултат Великобритания. Димитър Кузманов надделя с 6:1, 7:6 втората ракета на Молдова Александър Козбинов, а малко след това Григор Димитров не остави шансове на Раду Албот и го преодоля с 6:2, 6:3.

Един пробив беше достатъчен на двойката молдовци, за да вземат първия сет. През втората част нашите момечта поведоха с 2:0 гейма след пробив, но моментално след това се стигна до рибрейк.

Впоследствие пък молдовците на три пъти спасяваха точки за пробив и така се стигна до тайбрек, който за съжаление отиде на сметката на Козбински и Албот.

Във вторник мачът с Белгия ще бъде от решаващо значение за класирането на България напред в турнира.