Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) постигна победа номер 750 в кариерата си и се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями с награден фонд в размер на 6.844 милиона. Осемкратната шампионка Уилямс надделя над Зарина Диас (Казахстан) със 7:5, 6:3 за 92 минути.

Американката реализира ранен пробив и сервираше за първия сет при 5:4, но Диас изравни. Неуспехът амбицира Уилямс, който взе следващите шест гейма по пътя към осминафиналите. Така със 750 победи в 875 мача тя се доближи само на 3 успеха от шестата във вечната ранглиста Линдзи Дейвънпорт (САЩ) и на 9 от петата Аранча Санчес-Викарио. Лидерка с 1442 победи е Мартина Навратилова (САЩ).

За място на четвъртфиналите Уилямс ще играе срещу победителката в турнира през 2006 година Светлана Кузнецова (Русия), която елиминира трудно французойката Каролин Гарсия с 4:6, 6:2, 7:6(6) след два часа и половина игра.

Шампионката от 2012 година и номер 2 в схемата Агниешка Радванска (Полша) продължава напред след успех с 6:4, 6:2 над представителката на домакините Медисън Бренгъл.
Полякинята заличи ранен пасив от 1:3 гейма и до края доминираше. Следващата й съперничка ще бъде швейцарката Тимеа Бачински, която се справи с Ана Иванович (Сърбия) със 7:5, 6:4.

Украинката Елина Свитолина навакса изоставане от 0:2 гейма в решителния трети сет и стигна до обрат срещу бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) след 5:7, 6:4, 7:6(1). В четвъртия кръг номер 12 Свитолина ще играе срещу рускинята Екатерина Макарова, която спечели с 6:4, 6:433 срещу осмата поставена Петра Квитова (Чехия).

Петата в схемата Симона Халеп (Румъния) се справи без особени проблеми с германката Юлия Гьоргес с 6:4, 6:1 и за място на четвъртфиналите ще играе срещу участващата с "уайлд кард" британка Хедър Уотсън./БТА