Поставената под номер 1 Кики Бертенс победи Паула Бадоса с 6:1, 7:5 и се класира на финал в турнира по тенис за жени в Палермо. В битката за титлата тя срещне осмата в схемата Жил Тайхман, която надви Людмила Самсонова с 6:3, 6:1 в другия полуфинал.

Бертенс спечели пробиви в четвъртия и шестия гейм на първия сет, а във втория стигна до още три. Най-интересен в мача беше последният гейм, при 6:5 и подаване на холандката. Тя пропиля първите четири разигравания за мача, след това спаси точка за пробив и в последствие загуби още три шанса за затваряне на мача. Бертенс все пак го направи от осмия опит и срещата приключи след час и 38 минути.

Турнирът на клей в Палермо се завърна този сезон в календара на УТА след 5-годишно отсъствие./БТА