Испанката Карла Суарес Наваро започна с победа в група "Средец" от Турнира на шампионките на УТА в София с награден фонд 750 хиляди долара.

Поставената под номер 5 Суарес Наваро се наложи над четвърта в схемата Андреа Петкович (Германия) с 6:0, 6:4 за 81 минути.

Испанката спечели първите седем гейма в двубоя, а във втория сет сервираше за мача при 5:2, но допусна пробив. Петкович намали до 4:5, но за повече нямаше сили.

Така в среща от втория кръг в групата утре от 18.00 часа германката ще се изправи срещу най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова.

Участващата с "уайлд кард" Пиронкова по-рано днес стартира с поражение от втората в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) с 3:6, 6:7(6)./БТА