Симона Халеп достигна последните осем в домашния тенис турнир в Клуж-Напока, след като победи категорично Варвара Грачева с 6-4, 6-2 за около един час и 15 минути игра.

Поставената под номер 1 в основната схема започна с пробив срещата, но той бе моментално върнат от рускинята. Впоследствие представителката на домакините реализира нов брейк в петия гейм, след който не допусна колебания и поведе в сетовете. Във втората част тя бе още по-категорична, давайки само два гейма на съперничката.

В спор за място на полуфиналите тя ще играе с друга румънка – 105-та в света Жаклин Адина Кристиан. Шампионката на US Open Ема Радукану също продължи напред в турнира след успех над представителката на домакините Ана Богдан с 6-3, 6-4. Британката ще играе с Марта Костюк в четвъртфиналите на надпреварата.

В другия ясен 1/4-финал съпернички са Ребека Петерсон и Лесия Цуренко, а Анхелина Калинина очаква победителката от двойката Алисън Ван Ойтванк и шампионката в Москва Анет Контавейт.