Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова отпадна в последния трети кръг от квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Нюрнберг с награден фонд 250 хиляди долара.

Евтимова загуби от Анастасия Родионова (Австралия) с 6:3, 0:6, 1:6 след 98 минути игра.

27-годишната българска започна добре мача и си осигури успеха в първия сет след решителен пробив в осмия гейм.
В последствие обаче 32-годишната натурализирана рускиня Родионова доминираше изцяло. Тя взе девет поредни гейма, за да изравни резултата и да поведе с 3:0 в третата част, а след това с нова серия от три гейма стигна и до крайния успех.

Евтимова все пак си осигури 14 точки за световната ранглиста и 810 евро от наградния фонд.