Поставеният под номер 2 в основната схема при мъжете на Откритото първенство на Франция - Александър Зверев се класира експресно за втория кръг.

Германецът победи с 6:1, 6:1, 6:2 литовеца Рикардас Беранкис за едва час и 11 минути игра и си осигури двубой с победителя от мача между Иржи Весели (Чехия) и Душан Лайович (Сърбия).

Напред в турнира продължава и испанецът Фернандо Вердаско. 32-рият в схемата победи с 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:7(3), 7:5 японеца Йошихито Нишиока. Срещата продължи 4 часа и 26 минути, а Нишиока сервираше за спечелването на мача при резултат 5:3 гейма в петия сет, но получи крампи, заради които почти не бе в състояние да се движи.

Това помогна на Вердаско да се измъкне от трудната ситуация, в която бе, и да се класира за втория кръг.

Там той ще срещне Гуидо Андреоци от Аржентина, който сломи в пет сета Тайлър Фриц от САЩ с 6:7(4), 6:3, 3:6, 6:2, 6:3, а при нов успех може да се изправи в третия кръг срещу Григор Димитров.