Григор Димитров ще играе с американския тенисист Джаред Доналдсън във втория кръг на Откритото първенство на Франция.

21-годишният представител на САЩ стартира участието си с победа над чилиеца Николас Джари в пет сета 6:3, 4:6, 3:6, 6:3, 6:4.

Двубоят беше доста интересен и оспорван и продължи близо три часа. Доналдсън успя да прескочи първия кръг от втория си опит, след като миналата година в дебюта си в основната схема на Ролан Гарос загуби от представителя на домакините Пиер-Юг Ербер.

Григор отстрани египтянина Мохамед Сафуат с 6:1, 6:4, 7-6 (1).

Гришо с успех в първия кръг на Ролан Гарос

Петият в света българин, и четвърти поставен в схемата трябваше да играе с Виктор Троицки, но сърбинът се отказа минути преди мача заради контузия и на негово място на корта излезе "щастливия губещ" от квалификациите Сафуат.

Димитров досега не е играл с Доналдсън, който е 57-и в ранглистата.