Бившата водачка в световната ранглиста Каролине Возняцки отпадна в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис след загуба с 4:6, 4:6 от 19-годишната канадка Бианка Андрееску.

Возняцки така и не намери отговор срещу мощните удари на съперничката си и въпреки че успя да изравни резултата във втория сет, след като изоставаше с 0:3 гейма и два пробива, нямаше сили за обрат.

За Андрееску това е първо класиране за осминафиналите в Ню Йорк, а в следващия етап тя ще играе с Тейлър Таунсенд. Американката се класира за тази фаза след убедителна победа със 7:5, 6:2 над Сорана Кърстя от Румъния.

За четвъртия кръг се класира и белгийката Елизе Мертенс, която с 6:3, 6:3 срещу германката Андреа Петкович. /БТА