Италианският тенисист Андреас Сепи сътвори тотален обрат срещу Ник Кирьос и елиминира фаворита на публиката в Мелбърн в повторение на двубоя между двамата от 2015 година.

В двубой от втори кръг Сепи се наложи над австралиеца в пет сета 1:6, 6:7 (1), 6:4, 6:2, 10:8.

В решителния пети сет Сепи проби Кирьос в 11-ия гейм и поведе с 6:5, но после не успя да спечели собственото си подаване. После Кирьос имаше мачбол при 8:7, но не успя да го оползотвори.

При резултат 8:8 21-годишният австралиец бе пробит, а Сепи този път не сбърка на свой сервис и затвори мача с ас след 3 часа и 8 минути много вълнуваща битка на корта.

Двамата сътвориха подобно шоу и в изданието на Аустрелиън Оупън през 2015 г., но тогава Кирьос излезе победител в петсетовата драма.

Роденият в Канбера австралиец победи Сепи и на Ю Ес Оупън 2014. В следващия кръг 32-годишният италианец ще играе с белгиеца Стив Дарсис, който отстрани Диего Шварцман от Аржентина в четири сета. /БГНЕС