Поставеният под №5 Кей Нишикори елиминира без проблеми Жереми Шарди в мач от втория кръг на Аустрелиън Оупън. Японецът се наложи над французина с 6:3, 6:4, 6:3 за два часа и шест минути.

Нишикори проби сервиса на съперника си седем пъти и в три гейма сбърка на свое подаване. В следващия кръг съперник на азиатеца ще бъде квалификанта Лукаш Лацко от Словакия, който отстрани Дуди Села от Израел в четири сета 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

№12 Жо-Вилфред Цонга пък нямаше никакви проблеми срещу сърбина Душан Лайович и продължава в трети кръг след категоричен успех с 6:2, 6:2, 6:3.

Поставеният под №10 Томаш Бердих също записа чиста победа, отстранявайки американеца Райън Харисън с 6:3, 7:6 (6), 6:2.

Ако не се стигне до изненада, чехът ще играе в следващия етап с Роджър Федерер, който в момента играе с Ноа Рубин от САЩ.

Напред продължава и тунизиеца Малек Дзажири, който победи казахстанеца Александър Бублик с 6:2, 6:3, 7:5. /БГНЕС