Сам Куери се нуждаеше само от четири минути, за да победи Жо-Вилфрид Цонга (Франция) и да се класира за четвъртия кръг на Уимбълдън.

Мачът беше спрян в петък заради настъпилия мрак, когато Куериш водеше с 6:5 в петия сет. Цонга сервираше днес при подновяването на играта, но Куери реализира пробив и взе тази част със 7:5.

Така американецът продължава напред с резултат 6:2, 3:6, 7:6 (5), 1:6, 7:5. Той оправда напълно противника си, като заяви, че винаги е много трудно да сервираш първи след прекъсването от цял ден.

И двамата бяха на четвъртфиналите през миналата година, а Цонга е двукратен полуфиналист на този турнир.

Трикратните шампиони при двойките - близнаците Боб и Майк Брайън, отстъпиха още във втория кръг в два сета. Поставените под номер 5 американци бяха победени от Макс Мирний (Беларус) и Марцин Матковски (Полша) с 3:6, 7:5, 4:6. И макар че братята Брайън играха финал на Откритото първенство на Австралия през януари, те нямат спечелена титла от Ю Ес Оупън през 2014-а година./ БТА