Шампионката от US Open Ига Швьонтек приключи защитата на титлата си, след като отстъпи с 6:3, 3:6, 1:6 от Йелена Остапенко (Латвия). Поражението означава, че в началото на следващата седмица полякинята ще загуби първото си място в световната ранглиста и ще бъде изместена от Арина Сабаленка (Беларус).

Швьонтек допусна пробив в сервиса си още в първия гейм на мача, но веднага след това съумя да го върне. Остапенко допусна брейк в подаването си и за 2:4 и това беше решително за първия сет.

Латвийката, шампионка от „Ролан Гарос“ през 2017 г., направо разби световната №1 до края на мача. Така тя увеличи на 4:0 общия си баланс в мачовете срещу Ига Швьонтек. За последните 17 месеца няма друга тенисистка в света, която да е записала четири победи срещу полякинята.

В първия за кариерата си четвъртфинал на US Open Йелена Остапенко ще играе срещу американката Коко Гоф, която спря приказката на завърналата се в тениса след продължителна пауза Каролине Возняцки след победа с 6:3, 3:6, 6:1.