Днешният ден на US Open е изпълнен с мачове, които ще определят първите тенисисти, класирали се за втората седмица на турнира. Програмата обещава вълнуващи двубои, като всички погледи ще бъдат насочени към имената на някои от най-големите звезди в тениса.

Един от най-очакваните мачове за деня ще бъде този между Григор Димитров и Талон Грийкспор. Българинът ще се опита да затвърди добрата си форма и да си осигури място сред най-добрите 16 на турнира. Мачът е насрочен за вечерната сесия на Stadium 17, като е планиран да започне не преди 20:30 ч. българско време.

Новак Джокович, който започна участието си на US Open без загубен сет, ще се изправи срещу първото си сериозно предизвикателство – Алексей Попирин. Сърбинът вече е побеждавал австралиеца три пъти, включително два пъти на "мейджър" турнири тази година, но този път съперникът му е готов да му създаде трудности. Мачът ще се състои на Arthur Ashe Stadium и ще започне не по-рано от 02:00 ч.

Александър Зверев, един от фаворитите за титлата, ще се изправи срещу един от най-опасните непоставени тенисисти – Томас Мартин Ечевери. Единственият мач помежду им, който се състоя на четвъртфиналите на Ролан Гарос миналата година, завърши с четирисетова победа за Зверев. Дали германецът ще успее да повтори успеха си? Двубоят е насрочен за Louis Armstrong Stadium и ще започне не по-рано от 03:15 ч.

Сблъсъкът между Франсис Тиафо и Бен Шелтън е сред най-очакваните мачове на деня. Двамата американци се срещнаха на четвъртфиналите на миналогодишния US Open, където Шелтън излезе победител. Дали историята ще се повтори, или Тиафо ще вземе реванш? Мачът ще се състои на Arthur Ashe Stadium и ще започне не по-рано от 20:15 ч.