Световният №3 Карлос Алкарас започна участието си на US Open с очаквана победа, въпреки че срещна трудности срещу австралиеца Ли Ту. Испанецът, шампион от 2022 година, победи с резултат 6:2, 4:6, 6:3, 6:1, осигурявайки си 60-та победа в турнири от Големия шлем.

Алкарас демонстрира отлична игра в първия сет, спечелвайки го с 6:2. Въпреки това, вторият сет се оказа предизвикателство, след като Ли Ту изненада с играта си и изравни резултата с 6:4. След това обаче, испанецът се съвзе и затвори мача с 6:3 и 6:1, продължавайки напред в турнира.

"Радвам се, че продължавам и ще имам възможността да покажа по-добра игра в следващия кръг. Трябва да подобря някои неща. Нека обаче отдадем заслуженото и на Ту. Той игра много добър тенис и малко ме изненада във втория сет", коментира Алкарас след мача.

Следващият съперник на Алкарас ще бъде Ботик ван де Залдсхулп, който елиминира Денис Шаповалов с 6:4, 7:5, 6:4.