Хърватският тенисит Борна Чорич поднесе една от първите изненади на старта на US Open. 20-годишния Чорич успя да елиминира номер 6 в световната ранглиста Александър Зверев , след като се наложи над германеца в дълъг и оспорван четирисетов мач  с 3:6, 7:5, 7:6 (7:1), 7:6 (7:4).

Очаквано: Григор отупа чех на старта на US Open

Зверев започна уверено в първия сет, като успя да пробие при 2:3 и лесно да поведе в резултата.

Във втората част обаче хърватинът даде сериозен отпор и двамата тенисисти си разменяха геймове до 6:5. В следващия гейм обаче Зверев  се пречупи, като на два пъти спаси сервиса си, но в крайна сметка се предаде и допусна да бъде изравнен след 7:5.

Григор отново на корта в четвъртък

В третия сет  нещата се развиха по почти сходен сюжет. Стигна се до тайбрек, в който германецът на 4 пъти загуби сервиса си и позволи на Чорич да поведе в резултата.

Последният четвърти сет бе отново толкова оспорван. Ествения ход на играта доведе до тайбрек, в който един загубен сервис на Зверев му струваше и мача.

В третия кръг Борна Чорич ще се изправии срещу 28-ия в схемата Кевин Андерсън (ЮАР), който се наложи с 6:3, 7:5, 6:4 над Ернестс Гулбис от Латвия.