Германският тенисист и един от фаворитите за спечелване на US Open Александър Зверев продължава напред в турнира. Той се класира за 1/8-финала, след като съперникът му в третия кръг Джак Сок се отказа заради контузия.

Всъщност германецът водеше в резултата с 2:1 сета след 3:6, 6:2, 6:3, като в четвъртия сет също имаше преднина от 2:1 гейма, когато американецът прецени, че не може да продължи, след като почувства силни болки.

Така четвъртият поставен Зверев вече е осминафиналист в Ню Йорк. В следващия кръг той ще се изправи срещу Яник Синер, който отстрани Гаел Монфис след петсетова драма със 7:6(1), 6:2, 4:6, 4:6, 6:4. Младият италианец Синер надигра Монфис за 3 часа и 41 минути. 20-годишният Синер за първи път в кариерата си се класира за 1/8 финалите на US Open. През сезоните 2019 и 2020 той не успяваше да прескочи първи кръг. Сега той ще се изправи срещу Зверев в 1/8 финалите.

Седмият поставен Денис Шаповалов напусна борбата след загуба от южноафриканеца Лойд Харис с 4-6, 4-6, 4-6.

За 1/8-финал се класира и Райли Опелка, който отстрани по пътя си Николоз Басилашвили със 7:6(5), 6:3, 6:4. Трисетов успех записа и Лойд Харис, който се справи с Денис Шаповалов след 6:4, 6:4 и 6:4.

Трудна победа записа 8-ият поставен Матео Беретини, който се наложи в пет сета над Иля Ивашка с 6:7(5), 6:2, 6:4, 2:6, 6:3. Другият италианец Андреас Сепи обаче приключи участието си, губейки с 3:6, 4:6, 6:2, 5:7 от Оскар Оте.