И Стан Вавринка направи успешно завръщане в официален мач. Швейцарецът бе играл за последно на Уимбълдън, където загуби в първи кръг от Даниил Медведев, след което сложи край на състезателната си година заради контузия.

Швейцарецът обаче започна успешно 2018-а след победа в четири кръга над Ричардас Беранкис в мач от първия кръг на Аустрелиън Оупън - 6:3, 4:6, 6:2, 7:6(2).

Двубоят започна с пробив в полза на литовеца, но в последствие Стан обърна сета. Във втората част един пробив бе достатъчен за успеха и така Вавринка се доближи на сет от крайната победа. Само че Беранкис не се отказа, грешките на световния №8 зачестиха и след 2:2 той не взе нито един гейм до края на третия сет. Ситуацията стана още по-сложна, след като четвъртата част започна с 3:0 за №136 в света. Вавринка обаче върна пробива и докара сета до тайбрек, в който надделя със 7:2.

Във втория кръг Стан ще срещне Тенис Сандгрен, който изненадващо победи в три сета Жереми Шарди.

Джокович потегли с бърза победа, 36 аса не спасиха Раонич срещу Лацко

Един от фаворитите в Мелбърн Александър Зверев нямаше проблеми с италианеца Томас Фабиано и го победи в три сета - 6:1, 7:6(5), 7:5. За него предстои сблъсък със сънародник в лицето на Петер Гойовчик, справил се с 6:3, 6:3, 6:1 срещу Михаил Кукушкин.

Давид Гофен също продължава напред, макар и да изгуби първия сет срещу германеца Матиас Бахингер - 6:7(3), 6:3, 6:2, 6:4. Жулиен Бенето е следващ съперник на белгиеца.

В същото време Фернандо Вердаско отстрани поставения Роберто Баутиста Агут след 6:1, 7:5, 7:5.