Шесткратният шампион Новак Джокович без проблеми си осигури място във втори кръг на Откритото първенство на Австралия. Бившата първа ракета не даде никакви шансове на американеца Доналд Йънг и записа чиста победа с 6-1, 6-2, 6-4 за час и 52 минути.

Ноле очаква в следващия етап по-добрия от мача между Гаел Монфис и испанския квалификант Хауме Мунар.

Поставеният под №4 Александър Зверев също премина лесно стартовия кръг с успех в три сета срещу италианеца Томас Фабиано с 6-1, 7-6 (7-5), 7-5.

№9 Стан Вавринка тръгна с победа над литовеца Рикардас Беранкис с 6-3, 6-4, 2-6, 7-6 (7-2) в двубой, който никак не бе лесен за швейцареца и продължи близо три часа.

В следващия кръг съперник на Стан ще бъде американецът Тенис Сандгрен.

Сам Куери с лекота прескочи стартовия кръг, побеждавайки испанеца Фелисиано Лопес с 6-3, 6-4, 6-2.

Милош Раонич реализира 36 аса и 80 уинъра срещу Лукаш Лацко, но загуби от словака с 7-6 (7-5), 5-7, 4-6, 6-7 (4-7) в битка, която зрителите наблюдаваха 3 часа и 22 минути.

Във втори кръг Лацко ще се изправи срещу аржентинеца Николас Кикер, който отстрани в пет сета представителят на домакините Джордан Томпсън.

Американецът от украински произход Денис Кудла пък елиминира сънародника си Стив Джонсън в четири сета 6-7 (5-7), 6-3, 7-6 (7-3), 6-2.