Григор Димитров спечели двубоя си срещу италианеца Андреас Сепи, от първия кръг на US Open с 6:1, 6:7 (2), 6:4, 6:3 за 2 часа и 47 минути игра. Българинът показа силен характер и заслужено спечели, като само във втория сет показа известни колебания. Той завърши срещата с 13 аса и само три двойни грешки. Успя да вкара 68% от първия и 44% от втория си сервиз. Димитров реализира и 7 от 21-те точки за пробив. Хасковлията направи 45 уинъра с 54 непредизвикани грешки, а  Сепи се отчете с 29 печеливши удара и 43 сбъркани топки.

Това е девето участие за Григор в основната схема на Откритото първенство на САЩ, където до момента има осем победи и осем загуби.

Григор Димитров ще има за съперник в следващия кръг хърватина Борна Чорич, който победи Евгени Донской с 7:6 (7), 6:3, 6:0 за 1 час и 55 минути игра. В същия поток са още Кей Нишикори, Кристиан Гарин, Роджър Федерер и Новак Джокович.

До този момент Григор Димитров никога не бе срещал Андреас Сепи.

Григор Димитров – Андреас Сепи 6:1, 6:7 (2), 6:4, 6:3

Четвърти сет (36 минути):

6:3 Труден сервис гейм и отразена точка за пробив, но Григор успява и затваря мача в четири сета!

5:3 Пробив за Димитров! Един гейм дели българина от победата в мача

4:3 С десетия си ас в двубоя Григор затваря бързо седмия гейм

3:3 За втори път в двубоя Сепи успява да спаси гейма си от 0:40 за Димитров. Григор с бекхенд-уинър по правата и с елегантно отиграване край мрежата стигна до предимство от 0-40. Отново обаче не се възползва от него и последва обрат на Сепи, който с два чудесни уинъра изравни геймовете ​

3:2 С хубав ас приключва петия гейм в полза на Григор

2:2 Бързи четири точки и за Сепи

2:1 Бърз гейм за Димитров

1:1 Сравнително лесен първи сервис гейм и за италианеца

1:0 Лесен първи сервис гейм за Григор в четвъртия сет

Трети сет (49 минути):

6:4 Втори сет в актвива на Григор Димитров след над десет-минутен гейм, в който българинът имаше шест шанса за приключване на сета! Димитров стигна до два сетбола, като загуби първия. Сервис-мрежа на Сепи пък го спаси, а при поредната му нацелена линия провокира сбъркан форхенд от Григор за авантаж. Димитров бе задминат от форхенд в момента, в който атакува мрежата. Издръжливостта му от бекхенд обаче му даде шанс да остане в следващото разиграване, където пък Сепи направи непредизвикана грешка. Хубав ретур от форхенд доведе до още една грешка на италианеца и сетболът бе факт, но пък точно тогава дойде непредизвикано сбъркан бекхенд от Григор. Следващият шанс за спечелване на сета също не бе използван. Хубав и дълбок бекхенд-слайс по правата на Димитров му осигури поредна възможност за затваряне на сета. В последвалото разиграване с два агресивни форхенда по диагонала намери линиите, а сетболът бе материализиран с драйв-воле от форхенд

5:4 Доста тежък сервис гейм за Григор, но в крайна сметка българинът излиза напред в резултата. Хубавите бекхенди на Димитров го поставиха в позиция да излезе напред в резултата

4:4 Италианецът изравнява резултата с четири бързи точки

4:3 След неуспешен форхенд по правата, от страна на Димитров, Сепи връща пробива. Григор загуби леко концентрация и две грешки от бекхенд и с форхенд в аут Сепи върна пробива

4:2 Сепи успява да се измъкне от трудна ситуация, спасявайки гейма си от 0:40. Ретурите на Григор бяха достатъчно коварни, за да му осигурят предимство от 0-40. За съжаление, две късметлийски хващания на линията от страна на Сепи доведоха до дюс. Форхенд-уинър в комбинация с ас по правата в полето за предимство дадоха възможност на италианеца да спечели подаването си

4:1 С хубав изстрел по правата, който се превърна в уинър, Григор печели сервис гейма си

3:1 След две спасени брейк точки, италианецът успява да вземе подаването си благодарение на сервиса си

3:0 Със силен ас, по правата, Григор затвърждава пробива

2:0 Пробив за Димитров след много равностоен гейм с дълги разигравания!

1:0 След хубав и силен удар по правата, Григор повежда в третия сет

Втори сет (54 минути):

6:7 За съжаление Григор загуби втория сет, след като успя да вземе само 2 точки в тайбрейка. Димитров направи две непредизвикани грешки от форхенд и изостана в тайбрека с 0:3. Той не беше достатъчно агресивен докрай в разиграването веднага след първия мини пробив. Две следващи грешки от бекхенд набързо позволиха на Сепи да поведе с 0:5. В крайна сметка българинът загуби тайбрека на 2 точки

6:6 С елегантна къса топка от бекхенд българина стига до тайбрейк

5:6 Сепи затвърждава пробива след лесен сервис гейм

5:5 Пробивът е върнат след неуспешен форхенд по диагонала за Григор! Той  се оказа в положение 0-40 след пробива, защото направи двойна грешка и непредизвикана от форхенд. Липсваше и първият сервис, но с второто подаване компенсира и с елегантен форхенд-уинър по обратния диагонал направи 15-40. Невърнат сервис от полето за равенство доведе до 30-40. Нова грешка от форхенд и връщане на пробива

5:4 Пробив за Димитров! Григор бе безупречен в своя начален удар и единствената по-равностойна точка бе спечелена от него с минаващ форхенд по правата покрай излезлия намрежата италианец. Сепи направи остър форхенд за 30-30. Димитров продължи да залага на дълбоки ретури, за да провокира още две сбъркани топки от Сепи

4:4 Отново равенство след неуспешен ретур на италианеца

3:4 Сравнително лесен гейм за Сепи, приключил с неуспешен опит за къса топка, от страна на Григор

3:3 С леки затруднения в края на сервис гейма си, Гришо изравнява. Димитров трябваше да играе два пъти на втори сервис при своето подаване, но успя да си вземе подаването

2:3 Труден сервис гейм и за Сепи, но все пак успех за италианеца. Сепи дръпна с 40-15, но последваха две чудесни разигравания на Димитров малко зад основната линия, в които той използваше бекхенд-слайс по диагонала и дълбоки форхенди. Така той предизвика грешка на Сепи за 40-40, а после и отново стигна до равенство. Италианецът реализира два хубави начални удара и затвори гейма

2:2 Труден сервис гейм за българина, но все пак успява да възстанови паритета. Григор трябваше да премине през 30-30, като чудесно изгради атака към мрежата и целеше да постави форхенда си по обратния диагонал в самия ъгъл на оголения корт, но прати топката в аут. С ас резултата стана с 40-30, но после не можа да затрудни достатъчно съперника си с къса топка и се стигна до дюс. Липса на достатъчна прецизност в тайминга при изпълнение на бекхенд му коства авантаж за италианеца. Невърнат сервис по диагонала в полето за предимство възстанови равенството 40-40, а след това с остър начален удар по правата му даде предимство. Вторият пореден ас и геймът приключва

1:2 Мигновен отговор на Гришо и пробивът е върнат! Ретурите на българина се получаваха достатъчно добре, за да може да атакува на мрежата и да е агресивен. Той излезе на мрежата, за да завърши с бекхенд воле за 0-15. Геймът завърши с двойна грешка на Сепи

0:2 Пробив за Сепи! Българинът направи грешка от форхенд при сбъркан тайминг и недостатъчно добра работа с крака, а после с двойна грешка предаде гема си на съперника. И в двата си сервиса при 15-40 от полето за предимство Григор се стремеше подсечено да намери правата, но фалцът му не стигна

0:1 Лесен гейм за италианеца

Първи сет (23 минути):

6:1 Сет за Григор! Уинър от форхенд по обратния диагонал за 30:15. Последва и бекхенд-уинър по правата за 40-15. Гейма завърши с хубав ас по диагонала

5:1 Втори пробив за Димитров и българинът е на един гейм от успех в първия сет! Ретурите на италианеца бяха къси и хасковлията можеше да доминира от самото начало на гейма, който приключи с двойна грешка за италианеца

4:1 Нов лесен сервис гейм за българина след триково отиграване от форхенд-слайс

3:1 Първи спечелен сервис гейм и за Сепи

3:0 Григор успява с лекота да затвърди пробива от предишния гейм след солиден първи сервис, като регистрира и уинъри от форхенд за 3:0

2:0 Пробив за Григор Димитров след много силна игра на българина в гейма! Италианецът сбърка два пъти от форхенд след продължителни разигравания в ключови моменти и вторият път бе при отразяване на точка за пробив, което доведе до пробива

1:0 Димтров си взе комфортно първия сервис гейм