Световният №1 Новак Джокович продължава по план атаката си към втори пореден трофей на „Уимбълдън”. Сръбският тенисист надделя за малко под два часа над Давид Гофен в три сета – 6-4, 6-0, 6-2. С успеха си Новак Джокович очаква на полуфиналите победителя измежду Гуидо Пея и Роберто Баутиста-Агут, които играят по-късно в сряда.

Първият сет стартира равностойно, като белгиецът успя да вземе подаването на сърбина в седмия гейм. Гофен дръпна с 30:0 на свой сервис, но Ноле успя да върне пробива, а два гейма по-късно с втори брейк затвори сета в своя полза. Опустошението върху №23 в света продължи изцяло във втората част, когато сръбският №1 не даде и един гейм на Давид Гофен в хода на разиграванията – 6:0.

Всичко сякаш рухна изцяло за Гофен, който безславно предаде и третия сет, като точно два пробива бяха нужни на Джокович, за да затвори мача за час и 59 минути игра.

Новак Джокович реализира три аса и отрази 83% от точките за пробив на негов сервис – 5 от 6. От своя страна процента на вкаран първи сервис на Гофен бе едва 45, а спечелените точки на втори начален удар само 38%.