Поставеният под №7 в схемата на US Open Стефнос Циципас започна ударно участието си на турнира. Гъркът постигна по-лесна от очакваното победа над Милош Раонич. Той се наложи в три сета с 6:2, 6:3 и 6:4, като срещата продължи по-малко от 2 часа.

В първия сет Циципас пое контрола с ранен пробив за, след което не изпусна инициативата и даде само още един гейм на съперника си, за 6:2 в своя полза.

Във втория сет мачът стана по-оспорван, но отново гъркът наложи волята си в края, пробивайки за 5:3, след което затвори сета на свой сервис за 6:3.

Най-много интрига имаше в третия сет. Раонич имаше шанс да се върне в мача, като проби за 4:2. Това обаче се оказа последният гейм за канадеца в срещата, като още в следващия гейм пробивът бе върнат, а след това Циципас спечели и оставащите три гейма за крайното 6:4 в своя полза.

В следващия кръг гъркът ще се изправи срещу швейцареца Доминик Страйкър, който отстрани Алексей Попирин от Австралия с 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.

Други двама от Топ 20 на световната ранглиста пък напуснаха рано надпреварата. Поставеният под номер 15 и полуфиналист в турнира през 2021-а година Феликс Оже-Алиасим (Канада) отпадна в първия кръг след поражение от американеца Макензи Макдоналд с 6:7 (5), 6:4, 1:6, 4:6, а 18-ият в схемата Лоренцо Музети (Италия) загуби от френския квалификант Тома Дроке с 3:6, 6:0, 7:6(5), 3:6, 2:6. За 22-годишния Дроке, 171-и в класацията на АТП, това беше дебют в основната схема на турнирите от Шлема.