Световният №2 в мъжкия тенис Даниил Медведев продължава с похода си на US Open. Руснакът записа категорична победа с 6:0, 6:4, 6:3 над испанеца Пабло Андухар и вече е на 1/8-финал в Ню Йорк. Срещата продължи по-малко от два часа.

Медведев не остави и капка съмнение кой е по-добрия тенисист и буквално отвя съперника си в първия сет, в който не му даде да спечели дори гейм.

Във втория имаше малко повече интрига, но руснакът направи пробив в средата на сета за 3:2, след което без особени трудности поддържаше преднината си, за да стигне до 6:4 в своя полза.

Третият сет също мина под диктовката на Медведев, който след два пробива поведе с 5:2. Руснакът показа леко колебание при затварянето на мача. Той можеше да реши всичко на свой сервис, но изненадващо загуби подаването си на 0. Все пак 25-годишният тенисист не позволи на съперника си да се размечтае и още в следващия гейм върна пробива, за да оформи крайното 6:3 в своя полза.

Така Медведев продължава към 1/8-финала в турнира, където ще се изправи срещу британеца Даниел Еванс.