Латвиецът Ернест Гулбис сподели, че победата му над Роджър Федерер на Ролан Гарос без съмнение е най-значимата в кариерата му.

25-годишният Гулбис се наложи над четвъртия поставен швейцарец с резултат 6-7 (5-7), 7-6 (7-3), 6-2, 4-6, 6-3. Мачът продължи 3 часа и 46 минути.

"Това е най-важната победа в кариерата ми", отбеляза Гулбис след срещата. "Много добре знам как играе Роджър. Получи се труден мач, но така е в спорта. Спечелих турнири в Марсилия и Ница, надявам се следващият да е този в Париж", добави Гулбис. Той също така се извини на публиката за това, че е отстранил обичания от феновете в Париж Роджър Федерер. В следващата фаза латвиецът ще спори с Томаш Бердих. За последно Федерер бе отпадал преди 1/4 финалите на Ролан Гарос през 2004 г. /БГНЕС