Най-добрият български тенисист Григор Димитров научи съперника си в първия кръг на основната схема в третия за годината турнир от Големия шлем – "Уимбълдън".

Избрано от VGong

Григор Димитров отпадна на 1/4-финалите на "Чаландж" турнира в Дъблин

35-годишният ветеран, който получи "уайлд кард" за състезанието, ще започне 16-ото си участие на тревните кортове в Лондон срещу 25-годишния квалификант Дейн Суийни (Австралия).

Двамата не са играли помежду си до момента.

Австралиецът заема 126-ата позиция в ранглистата на АТП и за него това е дебютно участие на "Уимбълдън". В турнирите от Големия шлем той е достигал единствено но втория кръг на Откритото първенство на Австралия по-рано тази година.

Ако преодолее първото препятствие, във втория кръг Димитров може да се изправи срещу полуфиналиста от Ролан Гарос - Якуб Меншик, а в трети кръг - с 20-ия поставен Артур Фис.

Най-добрият резултат на Димитров в "Уимбълдън" до момента е полуфинал през 2014-а, а през миналата година отпадна в четвъртия кръг след отказване срещу бъдещия шампион Яник Синер.

Google Добави ни в предпочитани източници в Google