Американската тенис звезда Коко Гоф успя да извоюва сериозна победа в битката си за повече лично пространство по време на големите турнири. След като нейният емоционален срив и чупене на ракета на Откритото първенство на Австралия след поражението от Елина Свитолина станаха вайръл в международния ефир, Гоф открито призова за по-голяма дискретност зад кулисите на Големия шлем. Американката изрази сериозно недоволство от факта, че е била заснети без нейно знание в деликатен момент, и настоя тенисистите да бъдат ясно предупреждавани къде има камери.
Организаторите на предстоящия Уимбълдън реагираха светкавично на казуса и изпратиха официален имейл до играчите и медиите, споделен от тенис журналиста Джон Вертхайм. В него изрично се посочват точните локации на всички устройства в комплекса, които ще осигуряват кадри „зад кулисите“. Списъкът включва две камери в фитнеса на сградата „Милениум“, една на терасата за играчи, обективи в тунела и зоната за пристигане на шатлите, една в ресторанта и четири устройства в тренировъчния комплекс „Аоранги“. Целта е да се запази автентичната атмосфера за феновете, но без да се нарушава комфортът на състезателите в моменти на силни емоции.
Ако извън корта Гоф може да бъде спокойна, то представянето ѝ на трева в последно време буди сериозни тревоги. Американката все още няма записан успех на тази настилка през настоящата година, след като допусна изненадващо поражение в първия си мач на турнира в Берлин от Паула Бадоса. Това е втора поредна година, в която световната номер 7 не успява да запише нито една победа преди старта в Лондон, което означава, че тя ще влезе в най-престижната надпревара на трева без никаква игрова практика на тази повърхност в официални мачове на сингъл.