Финалистът от миналия сезон Давид Ферер се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 5 Ферер победи холандеца Игор Сайслинг с 6:4, 6:3, 6:1 след 100 минути игра. 32-годишният испанец контролираше мача и реализира общо шест пробива в подаването на съперника, който пък допусна цели 53 непредизвикани грешки.

Ветеранът Лейтън Хюит (Австралия) пък отпадна на старта на „Ролан Гарос“ за трета поредна година, след като загуби от аржентинеца Карлос Берлок с 6:3, 2:6, 1:6, 4:6. Съперник на Берлок във втория кръг ще бъде 12-ят в схемата Ришар Гаске (Франция). Представителят на домакините имаше известни проблеми само в третия сет при успеха над канадеца Милош Раонич с 6:2, 6:1, 7:5 за 97 минути.

Поставеният под номер 16 Томи Хаас (Германия) поведе с 5:2 срещу Юрген Цоп (Естония), но се отказа заради болки в дясното рамо, въпреки намесата на физиотерапевта на турнира. „Опитах, но с тези болки просто нямаше как да продължа“, коментира 36-годишният Хаас, който през миналия сезон достигна до четвъртфиналите.