Испанецът Фелисиано Лопес стартира с победа на Уимбълдън при рекордното си участие на турнир от Големия Шлем.

36-годишният Лопес, който е 70-и в световната ранглиста, надделя над Федерико Делбонис (Аржентина) с 6:3, 6:4, 6:2 за 90 минути.

Испанецът подобри рекорда на Роджър Федерер (Швейцария), записвайки 66-о поредно участие на турнир от Големия шлем. Той започна тази серия при второто му появяване на "Ролан Гарос" през 2002 година.

Лопес е трикратен четвъртфиналист на "Уимбълдън" и тази година играе в Лондон за 17-и път в кариерата си.

Фелисиано Лопес

източник: Gulliver/GettyImages

Във втория кръг той излиза срещу номер 5 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който победи Петер Гойовчик (Германия) с 6:3, 6:4, 6:3 за 1:50 часа.

29-годишният Дел Порто, полуфиналист от 2013 година, пласира 22 аса, направи 4 пробива в мача и нито един път не загуби подаването си.
В други срещи от турнира Раду Албот (Молдова) елиминира номер 20 Пабло Кареньо Буста (Испания) с 3:6, 6:0, 6:7(5), 6:2, 6:1 за три часа игра.

Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) , 27-и поставен, победи Максимилиан Мартерер (Германия) с 6:3, 6:2, 6:4.

Бърнард Томич (Австралия) спечели срещу Хуберт Хуркач (Полша) с 6:4, 6:2, 7:6(2).