Марин Чилич се класира за третия кръг на Ролан Гарос. Хърватинът, който е поставен под номер 3 в схемата, победи с 6-2, 6-2, 6-7(3), 7-5 поляка Хуберт Хуркаш в мач продължил 2 часа и 50 минути.

Чилич взе безпроблемно първи и втория сет, в които даде общо четири гейма на своя съперник. В третия сет обаче заемащият 188-мо място в света Хуркаш показа по-добра игра и успя да отмъкне тази част след тайбрек, спечелен от него със 7-3. Независимо от загубения сет, третият в схемата не допусна изненада и затвори мача след 7-5 в четвъртия сет. В следващия кръг Чилич ще срещне американеца Стив Джонсън.

При дамите за трети кръг се класира шампионката от 2016 Гарбине Мугуруса, която се наложи безпроблемно с 6-4, 6-3 над представителката на домакините Фиона Феро за час и 26 минути игра. Следващата съперничка на испанката, която е трета в схемата, ще бъде Саманта Стоусър от Австралия.