Финалистът от Откритото първенство на Австралия Марин Чилич се класира за втория кръг на Ролан Гарос. Хърватинът, който е поставен под номер 3 в схемата на турнира в Париж, победи Джеймс Дъкуърт (Австралия) с 6:3, 7:5, 7:6 (4) за 133 минути.

Чилич, който е четвърти в световната ранглиста, водеше с 5:4 във втория сет, когато играта беше прекъсната заради дъжд. След подновяването ѝ хърватинът допусна пробив, но в 11-ия гейм взе подаването на съперника си и при свой сервис взе втория сет.

В третата част пробиви нямаше, а в тайбрека Чилич отстъпваше с 3:4, но взе четири поредни точки и затвори срещата.

"Доволен съм. Бяха трудни условия за първи мач заради дъжда. Беше трудно да намеря ритъм дори и в моите сервис геймове", каза хърватинът след двубоя. Във втория кръг Чилич ще играе срещу Хуберт Хуркач (Полша), който елиминира Тенис Сандгрен (САЩ) с 6:2, 6:2, 3:6, 6:3.

Канадецът Денис Шаповалов елиминира Джон Милман (Австралия) със 7:5, 6:4, 6:2. Бърза победа записа и №6 в схемата Кевин Андерсън, който продължава напред след успех срещу Паоло Лоренци (Италия) с 6:1, 6:2, 6:4.

Двама германци постигнаха победи в първия кръг. Ян-Ленард Щруф спечели срещу Евгени Донской (Русия) с 6:1, 6:3, 6:0, а Максимилиан Мартерер победи Райън Харисън (САЩ) с 6:1, 6:3, 7:5. /БТА