Седемкратната шампионка Серина Уилямс се класира за финала на Откритото първенство на Уимбълдън.

Поставената под номер 25 Уилямс победи Юлия Гьоргес (Германия) с 6:2, 6:4 за 70 минути и за десети път в кариерата си ще играе за титлата на турнира.

36-годишната американка направи два пробива в първия сет, а във втората част поведе с 5:3. Тя допусна пробив, когато сервираше за мача, но още в следващия гейм взе подаването на съперничката си и стигна до крайния успех.

"Не съм очаквала да играя толкова добре в четвъртия си турнир след завръщането. Просто играх освободено днес. Не е нормално да бъде тук на финала след всички операции, които преживях. Затова се наслаждавам на всеки момент. Каквото и да се случи на финала, това което направих дотук е невероятно", каза Уилямс след мача.

Американката за последно спечели титлата през 2016 година, а миналата година пропусна турнира, тъй като беше бременна.

В повторение на финала от 2016-а Уилямс ще спори за трофея в събота срещу носителката на две титли от турнирите от Големия шлем Анжелик Кербер (Германия), която в другия полуфинал победи шампионката от "Ролан Гарос" за 2017 година и 12 поставена Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3.