Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи американеца Франсис Тиафо с 2:1 сета - 7:6 /1/, 3:6, 7:6 /4/ в мач от от третия кръг на Мастърс турнира в Торонто и се класира за четвъртфиналите на състезанието.

Първата ни ракета очаква победителя от двубоя между Кевин Андерсън (Южна Африка) и Иля Ивашка (Беларус).

Това бе първи двубой между първата ни ракета при мъжете и 20-годишния американец, който е номер 41 в световната ранглиста към момента.

Съперниците изиграха здрав мач, в който Димитров надделя, недопускайки разколебаване в тайбрека на третия сет.

Първият сет бе решен също след тайбрек, в който Григор Димитров бе много стабилен. Преди това двамата тенисисти размениха по един пробив. Американецът успя да изравни за 1:1 след по-добър втори сет, в който се възползва от грешки на първата ни ракета и спечели с 6:3.

Третият сет стартира лошо за Гришо, който допусна пробив, но успя на свой ред да пробие противника си за равенство 2:2. Отново се стигна до тайбрек, в който Тиафо поведе, но най-добрият ни тенисист показа класа и пречупи американеца.

Григор Димитров

източник: Gulliver/GettyImages

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ с GONG.BG!

7:6 Тайбрек - Григор Димитров допусна ранен минипробив и изоставаше при 1:3, но успя да изравни при 4:4 и след общо три минипробива спечели тайбрека със 7:4 точки. Победа за Григор Димитров!

6:6 Григор намали до 30:40, но американецът не се пропука и прати сета в тайбрек.

6:5 Голяма битка между Димитров и Тиафо. Гришо спаси две точки за пробив и успя да спечели подаването си и да поведе.

5:5 Гришо взе само точка при сервис на Франсис Тиафо и американецът изравни.

5:4 Григор Димитров отвърна със стабилен гейм на 0 в своя полза и е на гейм от победата.

4:4 Американецът не допусна разколебаване и пак изравни.

4:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:3 Бърз сервис гейм и изравняване за Франсис Тиафо.

3:2 Оспорван, но успешен гейм за Димитров. Най-добрият ни тенисист спаси точка за пробив и успя да поведе в третия сет.

2:2 Пробив! Григор Димитров се пребори за гейма и при втория си шанс за пробив успя, възползва се от двойна грешка на американеца и изравни резултата.

1:2 Макар и трудно първата ни ракета при мъжете успя да спечели сервис гейма си и да намали изоставането си.

0:2 Лошо начало за Григор Димитров в третия сет, след като Тиафо спечели подаването си и затвърди пробива.

0:1 Пробив! Бърз пробив за американеца Фрасис Тиафо, който не даде точка на българина.

Трети сет

3:6 Гейм и сет за Франсис Тиафо! Григор Димитров опита всичко да осъществи пробив и дори имаше точка за това при 40:30, но американецът устоя и изравни резултата в мача.

3:5 Добър сервис гейм за Димитров и намали изоставането си.

2:5 Тиафо затвърси пробива с гейм на 0 и е на крачка от спечелване на втория сет.

2:4 Пробив! Франсис Тиафо се възползва от разколебаване на Гришо и го проби за 4:2 в своя полза.

2:3 Пак американецът излиза напред в резултата. Без пробиви към момента във втория сет.

2:2 Григор Димитров на свой ред спечели сервис гейма си и следва ново равенство.

1:2 Тиафо отново води. Най-добрият ни тенисист затрудни американеца до 30:30, но в крайна сметка той взе подаването си.

1:1 Стабилен сервис гейм и за Григор, който изравни резултата.

0:1 Американецът Франсис Тиафо взе подаването си като даде само точка на Димитров.

Втори сет

7:6 Тайбрек - Григор Димитров спечели тайбрека със 7:1 точки, а с това и сета със 7:6 гейма! Първата ни ракета поведе с 5:0 точки, осъществявайки два мини пробива. Тиафо намали на 1:5, но след нов минипробив, българинът спечели със 7:1.

6:6 Тиафо не допусна разколебаване, взе подаването си и следва тайбрек. Григор се бори, намали до 30:40, но не успя да изравни и да опита пробив в гейма.

6:5 Димитров с нов солиден сервис гейм и пак поведе.

5:5 Американец усля да изравни резултата. Тиафо дръпна с 40:0, но Григор не се предаде и затрудни противника си, връщайки две точки.

5:4 Убедителен сервис гейм за Григор Димитров, който експресно взе аванс и американецът ще сервира за оставане в сета.

4:4 Франсис Тиафо отново спечели повадането си и последва ново изравняване.

4:3 Оспорван сервис гейм за Гришо, с който първата ни ракета отново поведе в първия сет.

3:3 Пробив! Григор Димитров бързо върна пробива на съперника си. Димитров поведе с 30:0 и  40:15, след което изравни резултата.

2:3 Пробив! Франсис Тиафо проби най-добрия ни тенисист. Димитров взе първата точка за 15:0, но следващите бяха в полза на номер 41 в световната ранглиста след грешка на бекхенд за Гришо последва пробив.

2:2 Стабилен сервис гейм за американеца, който изравни резултата.

2:1 Труден гейм за първата ни ракета, който спаси една точка за пробив и отново поведе.

1:1 Тиафо изравни, въпреки че Гришо дръпна с 40:0 при сервис на американеца и можеше да го пробие, но той отрази и трите точки за пробив.

1:0 Григор Димитров поведе с 1:0 в първия сет, след като дръпна с 40:0, американецът взе две точки, но българинът затвори гейма.