Поставеният под номер 5 Хосе Акасусо (Аржентина) победи със 7:5, 6:2 испанеца Томи Робредо в четвъртфинална среща на турнира на червени кортове в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1,226 милиона долара. Тази победа е общо пета за аржентинеца срещу Робредо.

Хосе Акасусо спечели срещу Томи Робредо в първата седмица на февруари на турнира в Чили. Испанецът пък има общо четири успеха в двубои с Акасусо.

Аржентинецът, който се опитва да спечели първа титла в последните три години, ще срещне Гаел Монфис (Франция) на полуфиналите.

Французинът, поставен под номер 2, се възползва от отказването на своя съперник на четвъртфиналите Леонардо Майер (Аржентина). Монфис водеше в третия сет с 4:1, когато аржентинецът се оттегли от мача. Гаел Монфис спечели първия сет с 6:3, но загуби с 6:7 във втория.

В другия полуфинал ще се срещнат Николас Алмагро (Испания) и Мартин Васайо Аргуейо (Аржентина).

На четвъртфиналите Алмагро, номер 4 в схемата, надигра Даниел Химено (Испания) с 6:2, 7:6, докато Аргуейо срази Даниел Кьолерер (Австрия) с 6:3, 7:6. Полуфиналът е първи за Аргуейо през последните две години.

При жените лидерката в схемата Винъс Уилямс (САЩ) спечели трудно срещу квалификантката Агнеш Савай (Унгария) с 6:2, 5:7, 6:1. На полуфиналите Уилямс ще срещне непоставената Барбора Захлавова Стрицова (Чехия), която се наложи с 2:1 сета срещу Марет Ани (Естония).

Поставената под номер 2 Флавиа Пенета (Италия) победи също с 2:1 сета чехкинята Петра Цетковска. Италианката, която има актив от 27 победи и 4 загуби в Акапулко, се опитва да достигне до шести пореден финал на престижния турнир в Мексико. Нейна

съперничка на полуфиналите ще бъде друга представителка на Чехия - Ивета Бенесова, спечелила с 6:1, 6:1 срещу Матилде Йохансон (Франция). Флавиа Пенета е шампионка в Акапулко през 2005 и 2008 година.

Наградният фонд на турнира при жените е 220 хиляди долара.