Олимпийската шампионка на 200 метра Алисън Филикс не успя да спечели квота в дисциплината за Игрите в Рио 2016, след като завърши четвърта на националните олимпийски квалификации на САЩ по лека атлетика.

Филикс финишира за 22.54 секунди и остана само на стотна от секундата от третото място, последното, което носи виза за Бразилия.

Победителка стана световната шампионка Тори Бауи с 22.25 секунди, следвана от Дийджа Стивънс с 22.30 секунди и Джена Прандини с 22.53 секунди.

Филикс се надяваше в Рио да спечели рядък дубъл в дисциплините 200 и 400 метра, в която тя е световна шампионка.

"Дадох всичко от себе си, но това не беше достатъчно днес. Просто ми липсваше скорост", коментира Филикс, която преди само две месеца една се придвижваше заради навехнат глезен, но през миналата седмица спечели първото място на 400 метра.

В последния ден на олимпийските квалификации на САЩ по лека атлетика Далайла Мухамад триумфира на 400 метра с препятствия с най-добро време в света за сезона от 52.88 секунди. Трета в дисциплината завърши 16-годишната Сидни МакЛофлин. Тя направи световен рекорд за девойки с 54.15 секунди и стана най-младата състезателка в историята, която ще бяга на Олимпийски игри на 400 метра с препятствия.

В същата дисциплина при мъжете 35-годишният ветеран Керон Клемънт спечели с 48.50 секунди и ще участва на трета Олимпиада.

Олимпийската шампионка Джен Сур заслужи десета национална титла на овчарски скок, след като преодоля 4,80 метра.

Световният първенец в зала Матю Сентровиц и Джени Симпсън триумфираха н бягането на 1500 метра. Сентровиц беше най-бърз при мъжете с 3:34.09 минути, а Симпсън спечели при жените с 4:04.74 минути.

Олимпийският вицешампион от Лондон 2012 Ерик Кайнард триумфира на скок височина с 2,29 метра./БТА