Европейският шампион Франция надигра с 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) срещу Канада в среща от група "А" на олимпийския турнир по волейбол за мъже. Срещата в зала "Мараканзиньо" продължи само 61 минути и беляза втората победа на "петлите" в Рио де Жанейро.

Ървинг Нгапет реализира 16 точки за европейския отбор, а Нъкълъс Хоуг се отличи с 11 точки за канадския състав. Франция има актив от шест точки на третото място в класирането. Канада е на четвърта позиция с три точки.

По-рано тази вечер световният шампион Полша победи с 3:0 (25:21, 25:19, 37:35) срещу Аржентина в мач от група "Б". Срещата продължи 85 минути, а особено драматичен беше третият гейм, оказал се маратонски. Тогава "дружина полска" измъкна драматичен успех с 37:35 след многократна смяна на водачеството. Карол Клос беше най-резултатен за поляците с 11 точки, докато съотборниците му Михал Кубяк и Бартош Курек добавиха по още 9 точки.

Хосе Гонсалес и Факундо Конте бяха най-резултатни за "гаучосите" с по 13 точки. В миналия кръг на турнира аржентинците победиха срещу Русия. Полша е на първо място в групата с актив от 8 точки, а Аржентина заема третата позиция с 6 точки.